Староста села Нове Залісся Бородянського району Київської області Павло Навальний є родичем російського опозиціонера Олексія Навального. Про це пише “BBC-Україна”.
За даними агентства, він став старостою нещодавно – коли опозиціонер оголосив про намір повернутися в Росію після отруєння.
“Так, я далекий родич Олексія Навального, наші діди були братами, якось так”, – підтвердив староста.
Журналісти з’ясували, що в Новому Заліссі 11 людей мать прізвище Навальний. Вони не просто тезки російського політика, а його більш-менш близькі родичі. 2013 року Олексій Навальний розповідав, що в його батька українське коріння, а в дитинстві він часто бував у родичів у Чорнобильському районі.
“Чорнобиль – це історія моєї родини, у мене вся рідня за батьківською лінією з Чорнобиля. Я проводив там у селі Залісся кожне літо в бабусі. Уже після аварії я там був мільйон разів, на травневі свята їздив на могили родичів” , – говорив політик.
Після Чорнобильської катастрофи село Залісся переселили під Київ, тепер воно має назву Нове Залісся.
Двоюрідна тітка Олексія та Олега Навальних розповіла, що дітьми вони часто приїжджали в село до родичів і любили бігати на місцеву річку Уж.
Із ближчими родичами політика, які живуть у селі, BBC поговорити не вдалося – посилаються на “пряму вказівку з Москви” не спілкуватися з журналістами, щоб не нашкодити опозиціонеру.
“У нас зараз усі говорять про Навального, часто згадують земляка, гордяться. Така ситуація, війна з Росією, тому всі підтримують Олексія, який протистоїть [президенту РФ Володимирові] Путіну”, – зазначив староста села. Про скандальні заяви Олексія Навального щодо Криму він говорити не став, заявивши, що до ладу їх не чув.
Цікаво, що всі вулиці села названо на честь Криму: центральна – Кримська, бічні – Севастопольська, Сімферопольська, Перекопська, Бахчисарайська, Чорноморська, Азовська і таке інше. Секретарка старости Ірина Волошина пояснила: всі будинки 1986 року зводили будівельники-кримчани, звідси й назви.
17 січня 2021 року Навальний повернувся в Росію з Німеччини, де лікувався після отруєння бойовою речовиною класу “Новачок”. Політик був у комі 18 днів. Опозиціонер вважає замах на себе терористичним актом, організованим ФСБ за наказом президента РФ Володимира Путіна. Відразу після повернення політика затримали у справі “Ів Роше” і заарештували на 30 діб.
Незадовго до повернення Навального Федеральна служба виконання покарань пригрозила йому реальним тюремним строком замість умовного. У ФСВП заявили, що Навальний 2020 року “систематично й неодноразово порушував умови випробувального строку, зокрема щонайменше шість разів не з’явився на реєстрацію”.
Після арешту Навального у РФ почалися масові мітинги. За даними правозахисників, загалом за три акції протесту на підтримку Навального було затримано понад 11 тис. людей.
2 лютого Симоновський суд Москви на виїзному засіданні в Мосміськсуді замінив Навальному умовний строк на реальний у справі “Ів Роше”. З урахуванням часу, проведеного під домашнім арештом, політик пробуде в колонії загального режиму два роки та вісім місяців.