Вона попросила всіх “збавити темп, позбутися зайвих емоцій щодо Шарія”.
“Дуже прошу всіх небайдужих громадян утриматися від емоційних висловлювань на адресу затриманого підозрюваного… Особливо прошу поводитися стримано представників влади: від правоохоронців до депутатів усіх рівнів”, – написала Венедіктова.
За її словами, такі висловлювання можуть дати іспанському суду додаткову нагоду для відмови в екстрадиції Шарія в Україну.
“Будь-які висловлювання представників української влади на адресу фігуранта теоретично можуть вплинути на прийняття рішення компетентним судом Іспанії. Дати в руки Шарію додатковий аргумент ми просто не маємо права”, – зазначила Венедіктова.
Вона також наголосила, що Офіс генпрокурора “ніколи і нікого не притягує до відповідальності тільки тому, що у тієї чи іншої людини якісь непідходящі політичні погляди”. Відомство впевнене, що Шарій порушив закон і має бути покараним, а чи його покарають – має вирішити суд.
Венедіктова пояснила, що після затримання на території іншої держави, місцевий суд, який ухвалюватиме рішення про ймовірну екстрадицію підозрюваного, обирає запобіжний захід. Підозрюваний перебуватиме в екстрадиційній процедурі до моменту розгляду по суті. За її словами, Офіс генпрокурора вже підтвердив Мін’юсту Іспанії намір вимагати видання Шарія.
https://www.facebook.com/irina.venediktova.31/posts/5440576082621949
Після цього поста Шарій подякував Венедіктовій у Telegram і Twitter – російською та англійською.
“Висловлюю подяку Ірині Венедиктовій. Ви – найкраща! Мало того, що гарна і розумна – ще й просто офігенна. Дякую”, – написав він.
I express my gratitude to Prosecutor General of Ukraine Irina Venediktova. You are the best! Notly тільки beautiful and smart, alo just awesome. Thank you *
– Анатолій Шарій (@anatoliisharii) May 5, 2022
Шарія затримали сьогодні іспанські правоохоронці, як повідомили у СБУ, завдяки взаємодії спецслужби з Офісом генпрокурора, міжнародними партнерами та “внаслідок багаторівневої спецоперації українських правоохоронців”.
Як повідомили іспанські ЗМІ, місцевий суд відпустив Шарія під підписку про невиїзд і чекає на запит України про екстрадицію.
Сам Шарій активно коментує у соцмережах новини про свій арешт і постить фото та жарти з тюремною тематикою.
16 лютого 2021 року Служба безпеки України оголосила підозру Шарію за двома статтями Кримінального кодексу України – ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).
На думку слідчих, Шарій “здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері”. Також “є підстави вважати, що Анатолій Шарій діяв на замовлення іноземних структур”, заявили у СБУ.
Спецслужба встановила, що в інтерв’ю та виступах Шарія були “факти його підривної діяльності проти України”. “Починаючи із 2012 року через соціальні мережі, електронні ЗМІ та російські телевізійні канали він сприяв державним та неурядовим структурам РФ у проведенні спеціальних інформаційних операцій”, пояснили у СБУ.
Зокрема, Шарія звинувачують у дискредитації української державної політики, навмисному та цілеспрямованому поширенні маніпулятивної, спотвореної інформації про урядові ініціативи й події на сході країни.
“Метою було загострення і дестабілізація суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації, розпалювання міжетнічних і міжконфесійних конфліктів”, – наголосили у СБУ, додавши, що протиправні дії Шарія активно використовували російські ЗМІ.
Шарій назвав справу проти нього “чистою політикою”.
СБУ викликала Шарія на допит і після того, як він не з’явився, оголосила державний розшук. 2 березня він з’явився у базі даних розшукуваних осіб.
За інформацією El País, останні роки Шарій жив в іспанському муніципалітеті Рода-де-Бера (входить до провінції Таррагона у складі автономної спільноти Каталонія).