“Провів добру, конструктивну, дуже важливу розмову з федеральним президентом ФРН паном Штайнмаєром. Подякував за потужну підтримку України. Очікуємо на її посилення. Лідерська позиція Німеччини важлива для протидії агресії РФ. Повідомив про ситуацію на фронті, критичний стан справ у Маріуполі”, – написав глава Української держави.
Провівши добру, конструктивну, дуже важливу розмову з Федеральним президентом паном Штайнмаєром. Подякував за потужну підтримку*. Очікуємо на її посилення. Лідерська позиція * важлива для протидії агресії РФ. Повідомивши про ситуацію на фронті, критичний стан справ у Маріуполі.
— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) May 5, 2022
Штайнмайєр у розмові із Зеленським висловив “свою солідарність, повагу та підтримку мужній боротьбі українського народу проти російських агресорів”, наголошують на сайті президента ФРН.
“Німеччина із самого початку підтримувала Україну у фінансовому, економічному та військовому плані в її оборонній боротьбі та єдина в солідарності з Україною, – ідеться в повідомленні. – Обидва президенти схарактеризували розмову як “дуже важливу й дуже добру”. Роздратування з минулого усунуто. Обидва президенти домовилися підтримувати тісний контакт”.
Глава Офісу президента України (ОПУ) Андрій Єрмак за підсумками розмови Зеленського зі Штайнмаєром зазначив у Telegram, що Німеччина “залишається потужним союзником України”.
“Надія росіян на розкол єдності Європи в підтримці України – марна”, – написав керівник ОПУ.
Німецькі ЗМІ також повідомляли, що Зеленський запросив Штайнмаєра й увесь федеральний уряд відвідати Київ, зокрема запрошено канцлера ФРН Олафа Шольца.
12 квітня Bild писав, що Штайнмаєр хотів приїхати до України 13 квітня, але його візит не погодив Зеленський – нібито через те, що останніми роками у Штайнмаєра “тісні зв’язки” з Росією. За інформацією Die Zeit, Штайнмаєр кілька разів намагався зв’язатися із Зеленським телефоном, але без успіху.
2 травня Шольц в інтерв’ю ZDF наголосив, що не хоче їхати до Києва, доки українську столицю не відвідає Штайнмаєр.
Посол України в Німеччині Андрій Мельник в інтерв’ю dpa розкритикував Шольца через його відмову їхати в Україну, зазначивши, що “вдавати із себе ображеного” – “не дуже по-державному”.