“У понеділок президент підпише закон про ленд-ліз – ленд-ліз-акт від 2022 року”, – сказала вона.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Шестеро американських сенаторів із Демократичної та Республіканської партій США внесли законопроєкт про постачання Україні озброєнь за ленд-лізом. Про це 20 січня повідомила пресслужба одного з авторів законопроєкту Джона Корніна.
Сенат США 6 квітня одноголосно ухвалив закон про відродження програми ленд-лізу, яку востаннє застосовували під час Другої світової війни. “Сенатори швидко підтримали законопроєкт про ленд-ліз, оскільки українські військові довели, що можуть відбиватися від російських військ, які обстрілюють українські міста з кінця лютого. Програму ленд-лізу, створену під час Другої світової війни, розглядали як переломний момент у конфлікті, оскільки вона дала США змогу швидко поповнити запаси союзників без трудомістких процедурних перешкод”, – писало Politico.
У більшості країн Європи, а також у США та Великобританії свято перемоги у Другій світовій війні проводять 8 травня, оскільки у 1945 році цього дня о 22.43 за центральноєвропейським часом підписали беззастережну капітуляцію нацистської Німеччини. За московським часом капітуляцію підписали о 00.43 наступного дня – 9 травня.
У війні Росії проти України Байден підтримує Україну.
США надають військову допомогу Україні за іншими процедурами. Із початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну військова допомога США становить $1,7 млрд, а всього з 2014 року – $4,5 млрд.
Ленд-ліз – програма, в межах якої США постачали Великобританію, Францію, Китай і СРСР продовольством, нафтою та озброєнням під час Другої світової війни. Підписав закон про ленд-ліз 11 березня 1941 року президент США Франклін Рузвельт.